Ze smutkiem informujemy, że w dniu 25 lutego br. odeszła do Pana w wieku 99 lat dr Elżbieta Wójcik.

Obok prof. Fijałkowskiego i dr Kramarek należała do grona najwybitniejszych propagatorów naturalnych metod rozpoznawania płodności. Niestrudzona w krzewieniu prawdy o życiu zapisanej w Encyklice Humanae Vitae.

Podczas kilkuletniego pobytu w Austrii poznała prof. Josefa Rötzera i od tego momentu rozpoczyna się w Jej życiu okres wielowątkowego propagowania jego metody rozpoznawania płodności na terenie Polski. Napisze broszurę opisującą metodę prof. Rötzera (sprzedana w kilku milionach egzemplarzy), uczestniczy w tłumaczeniu książek profesora, prowadzi kursy, a w końcu zaprasza prof. Rötzera do przeprowadzenia kursów w Polsce. W 1993 roku wraz z kilkunastoma uczestnikami kursów przeprowadzonych przez prof. Rötzera zakłada polską gałąź INER: Instytut Naturalnego Planowania Rodziny i przez kilkadziesiąt lat jest Przewodniczącą Rady Założycieli.

Jej pogoda ducha, afirmacja życia i głęboki szacunek do drugiego człowieka powodują, że INER rozwija się bardzo dynamicznie. Cechy osobowościowe Elżbiety Wójcik w połączeniu z wiedzą merytoryczną, skutkują dużym zainteresowaniem nauczaniem metod rozpoznawania płodności – kilka diecezji w Polsce metodę prof. Rötzera przyjęło jako podstawową metodę rozpoznawania płodności, podczas kursów dla narzeczonych. Do chwili obecnej wykształconych zostało ponad 4 tys. nauczycieli metody, którzy otrzymali stosowne dyplomy.

Dziękujemy Bogu za piękne i owocne życie śp. Elżbiety.

Msza pogrzebowa odbędzie się w Pilznie (koło Dębicy) w kaplicy cmentarnej w czwartek 29 lutego o godzinie 13-ej, po której Elżbieta zostanie pochowana w grobie obok męża Tadeusza.

Zachęcamy do uczestnictwa w pogrzebie, modlitwie lub złożenia intencji mszalnych.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.


- Zespół Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny INER -

 

Od nas:

Pani doktor była niestrudzonym orędownikiem naturalnego planowania rodziny i bardzo życzliwym przyjacielem naszego Stowarzyszenia, dlatego z dużym smutkiem odebraliśmy wiadomość o jej śmierci. W imieniu Zarządu i naszych nauczycieli składamy wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i grona najbliższych przyjaciół.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światło wiekuiste niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!

Galeria zdjęć

wstecz