Dr Aleksandra Kicińska opracowała nowy autorski sposób samobserwacji cyklu kobiecego, który wykorzystuje w swojej pracy lekarza w prywatnej Klinice InVivo w Gdańsku. Założenia metody zostały opisane w: BIOWSKAŹNIKI PŁODNOŚCI. Obserwacja wg metody InVivo. A.Kicińska, A.Stachowska, T.Wierzba, ViaMedica 2020.

Metoda samoobserwacji wg InVivo oparta jest o podstawy metod objawowo termicznych z innowacyjnym, autorskim opracowaniem zapisu charakterystyki śluzu szyjkowego i odmiennym nazewnictwem od stosowanego w metodzie podwójnego sprawdzenia ( potocznie określanej mianem angielskiej) co wg Autorki poprawia jakość wywiadu dotyczącego przebiegu cyklu zwłaszcza w przypadku jego patologii i sprzyja pogłębieniu diagnostyki i efektywności leczenia zaburzeń płodności.

W ostatnim czasie ukazała się nowa publikacja w PubMed, która zawiera opis przypadku kobiety z zespołem policystycznych jajników prowadzącej obserwację cyklu wg metody InVivo:

Successful Implementation of Menstrual Cycle Biomarkers in the Treatment of Infertility in Polycystic Ovary Syndrome—Case Report by Aleksandra M. Kicińska et al. https://www.mdpi.com/2227-9032/11/4/616


Warto zapoznać się z powyższym artykułem.


Dr Aleksandra Kicińska jest Kierownikiem Dydaktycznym Przedmiotu Fizjologiczne Metody Rozpoznawania Płodności na GUM, prowadzi od 10 lat zajęcia fakultatywne z Fizjologii płodności ze studentami wydziału lekarskiego i farmacji w oparciu o obserwacje cyklu wg. metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia. 

Galeria zdjęć

wstecz