W dniach  6-8 październik w miejscowości Sassone, ok.40 km od Rzymu, odbył się coroczny zjazd przedstawicieli europejskich organizacji NPR  będących członkami IEEF czyli Europejskiego Instytutu Wychowania prorodzinnego.

 

W trakcie obrad przedstawiono ciekawe zagadnienia dotyczące nowego projektu zbierania kart cykli  miesiączkowych różnych metod do tzw bazy wirtualnej celem ich wykorzystania do badań i publikacji. Ostatnie 2 lata trwały prace nad metryczką i sposobem zapisu oraz klauzulą anonimowości. Projekt jest już prawie skończony, wymaga teraz praktycznej weryfikacji, czyli Nauczycieli NPR zainteresowanych współpracą w tym zakresie - praca i spotkania odbywają się w języku angielskim.
Zaprezentowano też nową publikację dotyczącą wychowania młodzieży do zachowania czystości i nie podejmowania zachowań ryzykownych. Nadal potrzeba jest chętnych do pracy w tym projekcie w języku angielskim.
Powstaje też nowy projekt badań nad LAM (Lactation Amenorrhea Method) i powrotem płodności po porodzie we współpracy z kliniką we Włoszech. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy z Prezes PSNNPR - profamilia2000@gmail.com.  
Omawiano zakres aktywności różnych stowarzyszeń w Europie, w tym w krajach wschodu: Estonii, Białorus, Łotwy i Litwy.
Odbyła się tez sesja medyczna o wartości obserwacji cyklu w terapi zespołu policystycznych jajników i zapalenia błony śluzowej macicy oraz  aspektach diagnostycznych w andrologii.
Podjęto rownież zagadnienia antropologiczne i przedstawiono różne formy edukacji w tym zakresie na poziomie uniwersyteckim, jak i formacji grup zainteresowanych.
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce już za rok. Serdecznie zapraszam!
Wszystkie informacje można znaleźć na stronie:  www.ieef.eu

Galeria zdjęć

wstecz