• Autorzy: E, Ślizień-Kuczapska, M. Szymaniak, A. Stec i M. Kuźmiak
  • Objętość: 56 str.
  • Format: (162×229mm)
  • Rok wydania: 2024

Opis:

Zeszyt przygotowany z myślą o kobietach, których cykle nie są typowymi cyklami miesiączkowymi, które doświadczają zaburzeń zdrowia prokreacyjnego. Przeznaczony jest dla pacjentek lekarzy, którzy w przyczynowym diagnozowaniu i leczeniu wykorzystują obserwacje cyklu miesiączkowego prowadzone przez pacjentkę. Adresowany jest także dla kobiet/małżonków, którzy borykają się z niepłodnością lub z nawracającymi poronieniami.
W zeszycie zamieszczono informacje o tym jak prowadzić obserwacje objawów płodności oraz jak je interpretować w wyznaczaniu okna płodności w cyklu. Zamieszczono tu także  informacje o wykładnikach zaburzeń zdrowia prokreacyjnego w karcie obserwacji cyklu oraz o zasadach prowadzenia diagnostyki w oparciu o kartę obserwacji cyklu pacjentki.
Zeszyt uzupełnia zasób kart cyklu pacjentki z miejscem na zapisywanie obserwacji cyklu, wyników wykonanych w cyklu badań czy przyjmowanych leków. Pozycja jest cenną pomocą dla lekarza w pracy z pacjentką, narzędziem w prowadzeniu diagnostyki i leczenia.