,Nie ma idealnych małżeństw I nie spadają one z nieba,
ale każde małżeństwo można rozwinąć i ulepszyć"

  1. Każdy dzień jest nową szansą dla Twojego małżeństwa. Podbuduj Twojego Małżonka przez komplementy i dodanie mu odwagi. Czy mówiłeś już dzisiaj Jej /Jemu, że Go/ Ją kochasz?
  2. Naucz się akceptować siebie samego. Jesteś jedyną w swoim rodzaju osobą z jedynymi w swoim rodzaju umiejętnościami i uzdolnieniami - i Twój Współmałżonek też. Spróbuj przyjąć Współmałżonka całego z Jego słabymi i mocnymi stronami. Nie ma nic ważniejszego dla Waszego związku jak wzajemna MIŁOŚĆ i akceptacja.
  3. Pomyślcie o tym, że każdy człowiek powinien być każdego dnia dowartościowany, aby utrzymać równowagę emocjonalną. Okazuj swojemu Współmałżonkowi czułość przy każdej nadarzającej się okazji.
  4. Miejcie czas na rozmowy ze sobą. Zaplanujcie ,,randkę" przynajmniej raz w tygodniu, np. długi spacer bez dzieci, wspólne wyjście do teatru lub kina.
  5. Ofiaruj swojemu Współmałżonkowi wolną przestrzeń do rozwijania Jej/Jego uzdolnień
  6. Pisz listy miłosne i rób niespodzianki.
  7. Jedźcie raz w roku we dwoje tam, gdzie nie ma pracy, telefonu, dzieci!!!. Wykorzystajcie ten wolny czas na przemyślenia i długie rozmowy o swoim związku i swoim wspólnym życiu.
  8. Pamiętajcie, że obydwoje nie jesteście idealni. Nauczcie się ciągle na nowo przebaczać, tak jak Bóg Wam przebacza.
  9. Inwestuj w swojego Współmałżonka! Zrób z niego najlepszego przyjaciela. Poświęć na to czas i daj się ponieść fantazji w kształtowaniu codziennego życia.
  10. Przeżywajcie swój związek świadomie i odnawiajcie złożoną sobie obietnicę ,że będziecie razem na dobre i na złe. Szukajcie przyjaciół myślących tak samo jak Wy, abyście mogli z nimi mówić otwarcie o wszystkich obszarach Waszego małżeństwa.

Może potrzebujecie także fachowej pomocy. Serdecznie zapraszamy!


Poradnia Naturalnego Planowania Rodziny
26-600 Radom
ul. Malczewskiego 1
tel. 048 3406 235